Utrzymanie porządku w domu jest dziś łatwiejsze niż kilka lat temu. Wszystko za sprawą profesjonalnych sprzętów, które ułatwiają odkurzanie, mycie, usuwanie zabrudzeń. Jednym z takich urządzeń jest odkurzacz piorący.

Odkurzacz piorący, urządzenie posiadające funkcje tradycyjnego odkurzacza oraz gąbki, umożliwia odkurzanie na sucho i sprzątanie na mokro. Przy jego pomocy można wyczyścić nie tylko dywany i wykładziny, ale także panele, parkiety, linoleum, tapicerkę meblową i samochodową, przy jego pomocy można zebrać wodę i inne rozlane płyny. Niektóre modele umożliwiają odetkanie zlewu. Odkurzacz piorący to idealne rozwiązanie dla domów, w którym mieszkają dzieci (dokładnie odkurzone dywany i wykładziny są doskonałym miejscem do zabawy), alergicy (odkurzacz pracy nie wznosi w powietrze drobnego pyłku) lub zwierzęta (odkurzacz piorący umożliwia dokładne oczyszczenie powierzchni z sierści).

Na jakiej zasadzie działa odkurzacz piorący?

Odkurzacz piorący posiada dwa zbiorniki – jeden z wodą i z detergentem, a drugi na wciągniętą zabrudzoną ciecz. Za pomocą specjalnej pompy odkurzacz podaje pod bardzo wysokim ciśnieniem roztwór wody z detergentem na zabrudzoną powierzchnię, na której tworzy się delikatna piana. Następnie piana wraz z brudem zostaje odessana i zgromadzona w zbiorniku. Metoda ekstrakcji umożliwia osiągnięcie pożądanego poziomu czystości.

Jaki odkurzacz piorący wybrać?

Przy wyborze odkurzacza, warto zwrócić uwagę na rodzaj pomieszczeń, gdzie urządzenie będzie stosowane (dom, biuro, warsztat samochodowy), rodzaj obudowy, moc silnika, wielkość zbiornika na wodę czystą i brudną, poziom hałasu, wyposażenie w ssawki i szczotki.

Cena odkurzaczy piorących może stanowić dość spory wydatek dla domowego budżetu. W takim wypadku warto skorzystać z usług firm, które dysponują profesjonalnym sprzętem, specjalnymi środkami chemicznymi i z którymi można ustalić dogodny termin oraz zakres prac.

Sprzątanie z odkurzaczem piorącym to czysta przyjemność.