Krąży opinia, że sprzęt dla gamerów musi kosztować minimum 5 000 zł. Wiele osób ta kwota przeraża, dość skutecznie zniechęcając do oddawania się tej formie relaksu. Na szczęście można też kupić laptop do gier za 3 000 zł. Trzeba tylko dokładnie przejrzeć parametry dostępnych sprzętów i dopasować je do tego, jakie wymagania ma wybrana przez nas gra. Poniżej zamieszczamy kilka żelaznych punktów, które trzeba przeanalizować przez ostatecznym zakupem.

Wybieramy dobry laptop w dobrej cenie

Podstawą w komputerach dla gamerów jest mocna, dedykowana karta graficzna. Bez niej żadne zaawansowane obrazy nie zostaną porządnie wygenerowane na ekranie. Obecnie najpopularniejsze karty graficzne do omawianych urządzeń tworzy marka Nvidia. Laptop do gier do 3K będzie posiadał na przykład grafikę Nvidia Geforce MX330. Oczywiście może być też dowolna inna, byle miała RAM z pamięcią minimum 4 GB. Gdyby była ona mniejsza, płynne granie w produkcje o rozdzielczości Full HD będzie praktycznie niemożliwe.

Kolejna sprawa to pamięć RAM samego komputera. Dobry laptop do 3 tys. zł będzie miał minimalnie pamięć RAM DDR4 z taktowaniem 2 400 MHz i pojemnością 8 GB. Oczywiście każda wartość wyższa od podanych tu będzie ogromnym plusem. Pozostałe kwestie niezwykle istotne dla fanów gier komputerowych to także szybki dysk SSD, mocny system chłodzenia oraz ekran o rozdzielczości Full HD i przekątnej minimum 15,6’’. Pamiętajmy też, że tani laptop do gier nie obejdzie się bez matowej matrycy o wysokiej jasności oraz częstotliwości odświeżania obrazu 120 Hz bądź lepszej.