Strony firmowe można promować na szereg różnych sposobów. Jedną z najbardziej popularnych metod reklamy on-line jest pozycjonowanie. Dlaczego warto zdecydować się właśnie na taką metodę promocji?

E-marketing, czyli marketing internetowy oferuje nam szeroką gamę różnych metod wspierających promocję stron WWW. Wśród nich znajduje się również pozycjonowanie, które w skrócie określane jest mianem SEO.

Czym jest pozycjonowanie stron WWW?

Pod pojęciem pozycjonowania stron internetowych znajduje się metoda marketingu internetowego, która skupia się na wyszukiwarkach internetowych.

Pozycjonowanie bazuje na mechanizmach wyszukiwarek, głównie wyszukiwarki Google, jako że to ona jest używana przez znaczną większość internautów. Głównym celem pozycjonowania jest wyniesienie adresu strony WWW na jak najwyższą pozycję dla konkretnych słów kluczowych w wynikach wyszukiwania.

Im strona ma wyższą pozycję, tym jest lepiej widoczna, dlatego też wchodzi na nią wtedy więcej osób. W związku z tym pozycjonowanie stron WWW pozwala na uzyskanie bardzo dobrych rezultatów

Warto także wskazać, że pozycjonowanie stron internetowych jest związane z przystępnymi cenami – za skuteczną reklamę nie trzeba płacić dużo. Co więcej, wiele agencji prowadzi rozliczenia w oparciu o wyniki.

Zalety pozycjonowania strony internetowej:

  • strona dobrze widoczna dla wielu internautów
  • duża skuteczność w promocji w sieci
  • dostępne dla praktycznie każdej strony
  • przystępne ceny promocji on-line

Warto jednak zaznaczyć, że pozycjonowanie ma również swoje minusy. Reklama musi być prowadzona stale, aby utrzymać stronę na jak najwyższej pozycji. Zaniechanie promocji spowoduje, że pozycja strony spadnie.

Jak zacząć pozycjonować stronę internetową?

Obecnie pozycjonowanie stron internetowych oferowane jest przede wszystkim przez agencje interaktywne, czyli agencje marketingu internetowego.

Warto skorzystać z pomocy fachowców w tej właśnie dziedzinie, ponieważ właśnie wtedy będzie można uzyskać najlepsze wyniki – strona znajdzie się na dobrze widocznej pozycji i będzie skutecznie wspierała sprzedaż.