Niektórym użytkownikom wystarczą komputery o podstawowych parametrach technicznych. Na nich będzie można wykonywać większość prac biurowych lub przeglądać wieczorami Internet. Jeśli jesteś jednak dużo bardziej wymagającym odbiorcą (na przykład zaawansowanym graczem komputerowym), potrzebujesz sprzętu o zdecydowanie większej wydajności. Bez obaw zadowolą Cię chociażby laptopy Asus Lamborghini. Tak jak ich samochodowe odpowiedniki, są one ultra szybkie, maksymalnie luksusowe i perfekcyjnie wydajne.

Notebook Asus Lamborghini VX5 – mocny koń w stajni

Luksusowe notebooki VX5 zrobiono z nadzwyczaj wytrzymałego włókna węglowego. Gdy spojrzymy na komputer Lamborghini, zobaczymy lśniącą powierzchnię podkreślaną przez wyraziste linie. Jeśli chodzi o kolor, do wyboru mamy czerń fortepianową i biel perłową. Całość ma stanowić swoisty hołd dla samochodu Reventón, który był tworzony pod szyldem Lamborghini w latach 2008-2009.

Na lśniącym, dotykowym panelu, znajdziemy ceramicznie wykończone, ergonomiczne przyciski. Jeśli zaś chodzi o podpórkę na dłonie, postawiono tu na świetnej klasy skórę, która nie tylko wygląda fenomenalnie, ale też jest niesamowita w dotyku. Do tego dodajmy mocne głośniki Altec Lansing otoczone chromowane ramki, które do złudzenia przypominają wyloty powietrza wspomnianego auta oraz mającą szafirowy odcień, kryształową osłonę i umieszczoną pod nią wysokiej klasy kamerę internetową.

Asus Lamborghini VX5 – laptopy o doskonałym wnętrzu

Nie tylko maska sprzętu budzi podziw. Na równie wielką uwagę zasługuje jego wnętrze. Za maksymalnie wysoką wydajność odpowiada tu procesor Core 2 Quad Q9000 (2,0 GHz) o czterech rdzeniach, pamięć cztery gigabajty oraz graficzna karta GeForce GT 130M od NVIDIA. Do tego dołożono optyczny, nowoczesny napęd Blu-ray, dyski twarde o łącznej pojemności jeden terabajt (dwa razy pięćset gigabajtów) oraz spory, szesnastocalowy ekran Full HD.

Na koniec wspomnijmy o specjalnym trybie turbo. Uruchamia się go przyciskiem zlokalizowanym pod  głównym przyciskiem zasilania. Gdy go użyjemy, nasz procesor zyska dodatkowe sto megaherzów, układ graficzny dostanie dodatkowe dwadzieścia pięć megaherzów, zaś logotyp marki samochodowej oraz touchpad podświetlą się na kolor niebieski.