W sklepach dostępne są dziesiątki serii komputerów przenośnych różnych marek. Różnią się one od siebie ceną, wyglądem czy użytymi podzespołami. Jak nie zwariować i wybrać sprzęt najlepszy, najbardziej dopasowany do naszych potrzeb? Na początek warto prześledzić ogólne opisy linii produktowych. Dziś na tapetę weźmiemy produkt znany jako eMachines laptop. Jest to grupa modeli która wyszła spod ręki projektantów marki Acer. Dlaczego warto się nią zainteresować?

Acer eMachines – zastosowanie biurowe przede wszystkim

Już na samym wstępie na podkreślenie zasługuje fakt, że omawiane komputery to propozycje o niskich cenach. Zazwyczaj jednak takie budżetowe rozwiązania bez problemu zadowolą osoby korzystające z podstawowych aplikacji biurowych i innych nieco mniej wymagających programów. Przykładem na to jest najbardziej popularny model z serii: notebook eMachines E725. Ma on dysk o prędkości obrotowej 5400 obrotów na minutę i pojemności 500 GB. Do tego dodano między innymi procesor Intel® Pentium® T4400 z taktowaniem 2,2 GHz, pamięć RAM DDR2 800 MHz i system operacyjny Windows 7.

Jeśli więc chcesz mieć sprzęt, za pomocą którego będziesz przeglądać strony internetowe, odbierać pocztę e-mail, korzystać z komunikatorów i robić inne podstawowe czynności – laptopy eMachines G640 i inne z tej serii na pewno Ci się spodobają. Są one bowiem eleganckie, lekkie, energooszczędne, wytrzymałe i przede wszystkim tanie. Do podstawowej, multimedialnej aktywności, nie brakuje im niczego.