Jeszcze kilka lat temu będąc grafikiem, zaawansowanym programistą czy po prostu gamerem było się skazanym na komputery stacjonarne. Tylko one bowiem oferowały odpowiednią moc do tego, by sprostać wygórowanym wymaganiom wspomnianych grup. Na szczęście teraz każdy, bez względu na potrzeby, może zdecydować się na urządzenia przenośne. Doskonałym tego dowodem są notebooki Dell XPS. Ta zaawansowana seria produktowa w pełni dorównuje temu, co potrafią pecety. Jednocześnie jest przy tym lekka, szybka w działaniu, wytrzymała na uszkodzenia i po prostu ładna. Czego chcieć więcej?

XPS Dell – za co go uwielbiamy?

Zanim jeszcze uruchomimy omawiany komputer, w oczy rzuci się nam jego ekran. W zależności od modelu, jest to najnowocześniejszy ekran OLED lub elegancki, niemal bezramkowy wyświetlacz Infinity Edge. Po włączeniu maszyny wszyscy użytkownicy profesjonalni i gracze szybko zwrócą też uwagę na zaawansowaną, niezwykle wydajną konstrukcję techniczną, która chłodzi komputery Dell XPS 15 i ich wersje o innych przekątnych ekranu.

Kolejna absolutnie kluczowa kwestia do mocno wydłużony czas pracy baterii, bez potrzeby jej ładowania. Wyłączyli w Twoim domu prąd? Jesteś w podróży? Nie musisz się już martwić o to, że urządzenie wyłączy się po kilku chwilach. I, co jeszcze istotniejsze, przez te wiele godzin wybrana przez nas maszyna będzie działała bardzo szybko, nawet gdy używamy zaawansowanych programów. Gwarancją tego jest wydajny procesor Intel.

Notebooki XPS od Dell – jeszcze lepiej i jeszcze szybciej

Zależnie od tego, czy potrzebujemy małej wersji bardziej podróżnej, czy tej o małych wymiarach, możemy postawić na laptop Dell XPS 15,6 cala lub wersje 13-calowe i 17-calowe. W każdym z nich znajdziemy wysokiej jakości podzespoły graficzne i dźwiękowe, pozwalające cieszyć się tworzeniem i ostatecznymi efektami pracy. I, co jeszcze lepsze, nasza praca nie zginie w najmniej oczekiwanym momencie, gdy komputer nam upadnie czy zbyt mocno uderzymy w niego. Cała konstrukcja zewnętrzna stworzona jest bowiem z bardzo trwałych materiałów – węglowego włókna i aluminium obrabianego maszynowo – które chronią wnętrze urządzenia.

Jakie jeszcze ciekawe rozwiązania zapewnili projektanci tworzący każdy Dell XPS laptop?

  • Funkcja rozpoznawania naszej twarzy
  • Czytnik linii papilarnych użytkownika
  • Opcjonalny ekran pokrywający w 100% przestrzeń barw Adobe RGB
  • Możliwość kupienia wersji ze świetnym procesorem graficznym GPU Nvidia, który przyspieszy działanie wymagających graficznych aplikacji