Coraz więcej osób docenia codzienną aktywność fizyczną. I nie chodzi tu tylko o profesjonalne treningi sportowe, ale też na przykład o dojazd rowerem do pracy. Dodatkowo współczesne społeczeństwo pracujące coraz częściej zdalnie stało się jeszcze bardziej mobilne. Dlatego też potrzeba jest rozwiązań dopasowanych do osób, które nie lubią siedzieć zbyt długo w jednym miejscu. Jednym z nich jest małe laptopy 10 cali, który łatwo i wygodnie można zabrać ze sobą do plecaka rowerowego czy spakować do niewielkiej walizki podróżnej. Jakie są inne plusy takiego sprzętu?

Notebook 10 cali – zalety niewielkiego komputera

Pierwszą i najważniejszą zaletą omawianego rozwiązania jest jego wspominana już mobilność, łatwość w transporcie. Jednak tak niewielki gabaryt będzie niezastąpiony także wtedy, gdy chcemy pracować w trakcie podróży. Można go bowiem bez problemu zmieścić na małym stoliku w pociągu, efektywnie wykorzystując czas poświęcony na przemieszczenie się.

Gdy jednak chcemy, by ten laptop mały lekki 10 cali stał się wygodnym, pełnowymiarowym miejscem pracy, wystarczy podłączyć do niego urządzenia peryferyjne – monitor ekranowy, klawiaturę i myszkę, które będą na nas czekały w domu czy biurze. Trzeba przy tym podkreślić, że podzespoły, które będzie zawierał nasz notebook mały 10 cali, nie muszą być wcale gorsze, mniej wydajne od tych znajdowanych w urządzeniach z ekranami 15-calowymi. Producenci bardzo dbają bowiem o to, by nawet te niewielkie sprzęty miały odpowiednio duże moce obliczeniowe.